• 18.06.13
  Як доглядати за меблями?

   Наш будинок – наша фортеця! І, безсумнівно, всі ми хочемо, щоб наша фортеця була затишною, красивою і викликала тільки позитивні емоції і захоплення у довгоочікуваних гостей. У цій нелегкій справі, нам допомагає такий важливий винахід людства, як меблі. Від її вибору залежить загальна енергетика квартири, її стиль і, відповідно, комфортабельність. З правилами вибору деяких предметів меблів Donlcc уже ознайомив своїх читачів, однак є ще одна важлива умова для утримання будинку в затишку і краси – догляд за меблями. Адже будь-який диван або крісло, будь воно обшите шкірою або зроблене з дерева в ретро-стилі, потребує певного і якісному догляді!
   У даній статті ми допоможемо вам з вибором засобу для чищення саме для вашого улюбленого стільця або шафи, розповімо про головні принципи догляду за м’якими і корпусними меблями.Загальні поради
  Дуже важливим моментом є правильне розміщення меблів у кімнаті. Ні в якому разі не варто ставити будь-які меблі поблизу опалювальних приладів – батарей, обігрівачів . Також не варто піддавати її прямого попадання сонячних променів, так як підвищена температура сприяє ссиханіі матеріалів, що робить їх більш крихкими і недовговічними.
  Дуже корисним стане розміщення в квартирі джерела вологи. Приміром, відмінним як декоративним, так і корисним для меблів джерелом стане невеликий фонтанчик або акваріум. Домашні рослини також сприяють стабілізірованію вологості приміщення, що запобіжить знос меблів та її подальшу поломку.
  Довговічність ваших меблів також залежить і від початкової зборки, адже якщо якась деталь встановлена ​​неправильно, це може призвести до повного краху вашого улюбленого шифоньєра. При самостійній збірці конструкції будь-якого типу не прикладайте зайвих зусиль, уважно вивчіть креслення та інструкцію, або викличте фахівця.

  Догляд за меблями з дерева, скла і металу

  Слідкувати за меблями з дерев’яною поверхнею набагато простіше, ніж за м’якими меблями . Проте варто враховувати деякі вередливості дерев’яних матеріалів.
  Дерев’яні шифоньєри або шафки найкраще протирати м’якою тканиною, змоченою і добре вичавленою перед використанням. Після чищення, варто протерти поверхню ще раз, але, вже використовуючи суху тканину, особливу увагу варто приділити неприпустимість потрапляння води в щілини і стики меблів.
  Також рекомендується використовувати різні поліролі для дерев’яних поверхонь. Проте варто зауважити, що кошти мають протипоказання по контактах з продуктами харчування, у жодному разі не можна використовувати в даному випадку.
  Ламіновані поверхні більш стійкі до вологи. Однак також як і у випадку з дерев’яним покриттям, слід звертати пильну увагу на відсутність вологи в щілинах і стиках. Для збереження блиску поверхні також можна використовувати різноманітні поліролі.
  Часто, на полірованій поверхні залишаються сліди пальців, які псують все витонченість і красу інтер’єру. Цього звичайно не уникнути, але боротися з такими плямами дуже просто. Варто всього лише ретельно протерти їх тальком, і ваша шафа або стіл буде як новий.
  Плями з полірованої поверхні варто видаляти спеціальними спреями, після чого натерти плюшевим або фланелевим матеріалом.
  Подряпини на полірованих меблях добре маскувати бджолиним воском або зафарбувавши приготованим самостійно розчином. Для червоного дерева, дуба, горіха підходить невеликий розчин йоду, яким можна зафарбувати невеликі подряпини.
  Якщо ви випадково поставили гарячу чашку на свій улюблений стіл, і від неї залишився небажаний слід – не біда. Такі плями можна усунути, розтираючи по поверхні виробу розчин з рослинної олії і спирту до повного зникнення плями.
  Дерев’яні меблі, практична і красива, привертає до себе не тільки розумного споживача, а й непроханих гостей – жуків-шкідників. Вони проїдають невеликі дірочки в ніжках і стінках меблів, тим самим приводячи її у непридатність. У продажу є величезна кількість коштів від жуків-короїдів, але все ж якщо вони дали про себе знати, можна позбутися від них надовго. Для цього треба розчинити нафталін в бензині і протерти їм дерев’яні меблі. Якщо жуки заведуться знову або навіть в якості профілактики (через кожні 3-4 тижні) протріть меблі ще раз.
  Для обробки та чищення металевих конструкцій ні в якому разі не використовуйте губки з металевого волокна або стружкової матеріалу.
  Для чищення скляних дверцят і поличок використовуйте тільки спеціальні миючі та чистячі засоби для стекол. Будьте обережні, і не вдаряйте скляні вироби, оскільки це дуже крихкий матеріал, не проводите по них важкими предметами щоб уникнути виникнення подряпин.
  Не відкривайте і не закривайте дверцята і скриньки ваших меблів різкими рухами – це істотно продовжить їм життя, а вам скрасить домашній відпочинок.

  І на завершення ще кілька корисних порад, що стосуються правил користування меблями:
  Не катайтеся і не відкидається різко на спинки стільців або крісел, щоб уникнути поломок конструкцій.
  Не навантажуйте полички шифоньєрів і шафок в довільному порядку! Важкі предмети слід розташовувати так, щоб вага розподілявся по всій площі полиці, щоб уникнути прогинання і наступної поломки конструкції.
  Пам’ятайте, що головне дбайливо ставитися до меблів, і тоді від вас буде потрібно мінімум засобів по догляду за нею, ваша меблі завжди буде виглядати як нова!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  повернутися до переліку статтей