• 05.05.11
  Квіти в кімнатах – не лише для краси

  Невід’ємною частиною інтер’єру жилих кімнат і робочих кабінетів є вміло підібрані квіти. Передусім люди прагнуть доповнити інтер’єр кімнатними рослинами тому, що вони завершують його декоративно-мистецьку композицію, створюють атмосферу спокою і затишку. Особливого значення, як одного з основних декоративних елементів, набувають  кімнатні квіти в сучасному простому і світлому інтер'єрі, не переобтяженому зайвими дрібницями.

  Кімнатні рослини не тільки прикрашають приміщення, а й сприяють створенню здорового мікроклімату. Вдень вони поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень, а це дуже важливо, оскільки в повітрі житла вуглекислого газу в 23 рази більше, ніж на подвір’ї. Вночі рослини поглинають кисень і виділяють вуглекислий газ. Однак цей процес настільки повільний, що не може зашкодити людині. багато рослин виділяють леткі речовини – фітонциди, що володіють здатністю вбивати і пригнічувати шкідливі мікроби і бактерії. Кімнатні рослини підтримують вологість повітря близько 50%, тоді як без них вологість повітря становить лише 30-35%.

  Включаючи в інтер'єр житла декоративні рослини, необхідно дотримуватися трьох умов: по-перше, їх потрібно правильно підібрати; по-друге, необхідно забезпечити їм нормальні умови розвитку; по-третє, квіти потрібно розташовувати так, щоб вони не заважали основним функціональним процесам.

  Рослини, які можуть стати окрасою житла, діляться на дві групи: декоративно-квітучі та декоративно-листяні. Перші активно прикрашають житло не тільки своєю мальовничою формою, а й чудовими квітами. Другі доповнюють і прикрашають простір інтер'єру стрункої виразною формою, мереживом і навіть фактурою листя.

  повернутися до переліку статтей