• 12.04.11
  Як поставити ліжко за порадами майстрів фен-шуй

  Купити гарне ліжко – це ще півділа. Не зайвим стане для Вас виконати  рекомендації майстрів фен-шуй про те, як правильно розташувати його в спальні.

  Правильній перестановці меблів сприяє застосування біолокації. Адже вся Земля оповита кількома сітками біопатогенних смуг. Найбільш активною з них вважається сітка Хартмана. Там, де її смуги перетинаються, знаходяться найбільш шкідливі для людини місця, тому краще, щоб Ви знали, як саме вона розташована у Вашому домі і не тримали в небезпечних місцях своє ліжко. У будь-якому разі намагайтеся не рідше як раз на рік проводити перестановку меблів у спальні. Цим Ви зможете уникнути спрямованого впливу біопатогенних смуг на Ваш організм.

  Не зайве пам’ятати і про оптимальну форму спальні. Найкращою формою для спальні, як і для будь-якого приміщення, є квадрат, прямокутник, круг і восьмикутник. Та навряд, чи Ви зустрінете де-небудь останні дві форми.

  Консультанти з фен-шуй пояснять Вам, що правильна форма спальні дає змогу „ци” текти безперешкодно.

  Що ж таке „ци”?

  За системою фен-шуй „ци” висловлює ідею фундаментальної, динамічної, просторово-часової, духовно-матеріальної і енергетичної субстанції, яка лежить в основі влаштування Всесвіту, де все існує завдяки її видозмінам і руху.

  Прийнято виділяти три смислових рівня поняття – космологічний  („ци” як універсальна субстанція Всесвіту), антропологічний („ци” як наповнювач людського тіла, пов'язаний з кровообігом) і психологічний („ци” як психічний центр або «серце» – син, що знаходиться під впливом волі і регулює почуття).

  Спільним для всієї китайської філософії є розгляд „ци” як першоречовини  («Великого початку», що відповідав першій фазі розвитку Всесвіту). Диференціація цієї першоречовини відбувалася у формі інь та янь, а також п'яти елементів (у син).  Ця категорія не має прямих аналогів у західній філософській традиції.

  Отже, щоб „ци” (а разом з ним і Ви самі) почувалися в нормі, подбайте про правильну форму спальні.

  Якщо в будинку зроблено кімнати з гострими кутами, їх слід коригувати за допомогою дзеркал, рослин або завіс, щоб згладити негативний ефект.

  Розташування спальні – річ важлива. Спальня повинна бути найбільш віддалена від вхідних дверей, це буде надавати відчуття безпеки місцям для відпочинку. Важливо, щоб вона розташовувалася не на одній прямій із вхідними дверима, а також не в безпосередній близькості з кухнею і туалетом, запахи звідки можуть несприятливо вплинути на добробут родини.

  Вхідні двері теж істотний елемент Вашого затишку. У спальні мають бути тільки одні вхідні двері. Якщо їх більше, то кімната може стати прохідною, що буде погано позначатися на її енергетиці. Двері в спальню не мусять відкриватися на сходи. Якщо це так, то необхідно повісити яскраву люстру на стелі між сходами і дверима.

  Навпроти дверей до спальні не повинно бути інших, інакше можуть виникати сварки і непорозуміння. Від цього можуть врятувати засоби корекції, наприклад, східна дерев'яна завіса з намистин.

  На двері спальні не повинен бути спрямований кут стін, бо це є атакою енергії „ша”. У цьому випадку можна виправити становище, повісивши на кут рослину з округлим листям.

  Від меблів у спальні не повинна виходити енергія „ша”. Джерелами такої енергії є гострі кути, особливо спрямовані на ліжко. Найпоширенішими проблемними предметами є приліжкові тумбочки, чиї кути будуть перетинати Ваше ліжко з двох сторін. Тому постарайтеся їх відсунути подалі, задрапірувати м'якою тканиною або змінити на округлі тумбочки.

  Ваше ліжко має бути міцним і ґрунтовним. Якщо Ви почуваєтесь на ньому спокійніше, ніж де-небудь, значить Ви зможете відпочити як слід. Щодо розташування ліжка майстри фен-шуй радять розташувати його таким чином, щоб Ви, лежачи на ньому, могли бачити двері спальні і кожного, хто входить до неї. Якщо двері розташовані позаду ліжка, то можна скористатися дзеркалом, щоб з ліжка було видно того, хто входить у двері. Найбільш зручне положення ліжка –  по діагоналі від дверей.

  Якщо Ви помічаєте, що у Вас є постійні проблеми зі сном, то просто спробуйте переставити ліжко. Можливо, що саме погане розташування заважає Вам повноцінно відпочити.

  Краще не розташовувати ліжко так, щоб Ви лежали ногами до дверей. Таке розміщення ліжка називається "положення смерті". Також не кращим положенням є те, коли ліжко встановлене біля стіни, суміжної з туалетом. Гарно впливає таке розташування, коли узголів'я ліжка прилягає до стіни.

  Не ставте ліжко близько до вікна, це загрожує протягами і прямими сонячними променями. Правда, якщо ви не боїтеся ні того, ні іншого, то можна й таким чином поставити ліжко, але за умови, що воно торкатиметься будь-якою стороною ще й до стіни. Взагалі, бажано не ставити ліжко посеред кімнати, тут можливе відчуття нестачі підтримки та виникнення почуття занепокоєння.

  Простір під ліжком має бути вільним. Бажано, щоб воно стояло на ніжках або коліщатках, а також, щоб Ви не зберігали ніяких речей під ним. Якщо під ліжком не буде порожнього простору, то „ци” не зможе там пройти, а, отже, Ваш відпочинок буде не дуже гарним.

  Бажано, щоб у спальні не було похилої стелі, а втім,  як і в будь-якій іншій кімнаті. Щоб його згладити ефект похилості стелі, можна з нижнього кута, паралельно підлозі, протягнути червону стрічку, яка буде символічно робити її рівною. Дуже важливо не розміщувати ліжко під стельовими балками, особливо поперек них. У сплячих під ними можуть виникнути проблеми в тих частинах тіла, які будуть знаходитися безпосередньо під балками. Якщо ліжко неможливо переставити в інше місце, то найкращим способом позбавлення від поганого впливу балки буде створення підвісної стелі і, на крайній випадок, використання коригуючих засобів – бамбукових трубок-флейт, дзвіночків, вітрячків, кристалів тощо.

  У напрямку Вашої спальні і Вашого ліжка не повинно бути ніяких спрямованих енергій „ша” (або „ша-ци”). Проявом такої енергії можуть стати кути будівель, гілки дерев, покажчики, рекламні стрілки, спрямовані у Вашу сторону, а також різні гострі предмети, які Ви можете бачити безпосередньо з ліжка. Нейтралізувати їх можна за допомогою дзеркал, встановлених з зовнішньої сторони вікна, а також важких штор або жалюзі.

  Дзеркалами в спальні слід користуватися дуже обережно. Їх не слід розташовувати так, щоб, прокинувшись під час сну, Ви відразу ж змогли побачити своє відображення. Вважається, що дзеркало, повішене в ногах ліжка, може спричинити занепокоєння, зіпсувати взаємини. Не вішайте дзеркала і на дверях спальні, бо це може перешкодити „ци” проникнути в неї.

  Розташовуйте меблі в спальні так, щоб, прокидаючись, людина могла бачити що-небудь приємне, те, що тішить погляд. Непогано, якщо це буде вікно з красивим видом, але слід пам'ятати, що на ліжко не повинні потрапляти прямі сонячні промені. Адже яскраве світло відноситься до активної енергії – ян, а в спальні краще мати деяку перевагу інь, що буде сприяти найбільш повному розслабленню і відпочинку. Також Ви можете споглядати яку-небудь гарну картину або просто предмет, що навіює приємні спогади, чудові мрії.

  В очікуванні дитини Ви маєте також прислухатися до порад майстрів фен-шуй. В Китаї існує легенда, згідно з якою під ліжком вагітної жінки живуть духи, („лин”), які дають новонародженому подих життя („ци”). Тому китайці не рекомендують рухати ліжко, витирати пил і мити підлогу під ліжком під час вагітності, щоб не потривожити духів.

  Дитяча спальня повинна бути оздоблена в яскравих тонах; щодо дітей не застосовують правило переважання інь. Діти дуже активні, тому їм і вночі потрібна велике підживлення янською енергії.

  Спальню для дорослих краще обробити в пастельних тонах. Якщо Ви хочете знайти партнера для інтимного життя, то приберіть з неї всі предмети, які можуть нагадувати про колишню близьку людину та про роботу, а також поставте ліжко таким чином, щоб до нього можна було підійти з двох сторін.

  На ліжку подружжя має бути один загальний матрац, а не два роздільних  (які можуть послужити причиною ускладнень в сімейному житті, адже вони будуть символічно роз'єднувати, а не з'єднувати людей). Тоді вже краще спати в різних кімнатах, ніж в одному ліжку з двома матрацами.

  Якщо на ліжку хтось помер, то протягом тривалого часу краще не використовувати його і навіть не ставити на його місці нове ліжко. Коли це можна зробити, краще за все визначити за допомогою біолокації.

  Якщо Ви тут не тільки спите, а й працюєте чи навчаєтесь, то бажано, щоб Ваша спальня була розділена на дві функціональні зони і в денний час у спальні переважала енергія ян. Тому вдень краще штори тримати відкритими, а якщо  бракує світла, то використовувати додаткові джерела освітлення. Намагайтеся не вішати освітлювальні прилади над головою. Краще використовувати торшери, або світильники, розміщені збоку ліжка не з дуже яскравими лампочками. Не забувайте також добре провітрювати спальню.

  Всі рослини краще зі спальні забрати. Вони під час росту виділяють янську енергію. Тільки якщо Ви їх дуже любите або для корекції „ша”, можете залишити невеликі квіти у Вашій спальні.

  повернутися до переліку статтей